XLVII Liceum
Ogólnokształcące

Nowo otwarte Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, powstało specjalnie z myślą o Was – Absolwentach krakowskich i podkrakowskich Szkół Podstawowych.

Prowadzimy nabór do klas
z rozszerzonymi przedmiotami i dodatkowymi zajęciami

Klasa medialno-językowa

Klasa artystyczno-humanistyczna

Klasa matematyczno-informatyczna

Klasa ekonomiczno-informatyczna

Klasa medialno-językowa

W toku nauki poznasz tajniki dziennikarstwa prasowego, radiowego i internetowego.
Dowiesz się jak zarządzać kanałem w mediach społecznościowych.
Nauczysz się podstaw grafiki komputerowej i cyfrowej obróbki obrazów.

Język Polski, Język Angielski i Informatyka

empty-foto

Zajęcia praktyczne umożliwią Ci poznanie programów graficznych do edycji grafiki, video i dźwięku

Przygotujesz się do matury z języka polskiego i angielskiego, co otworzy ci możliwości kontynuowania nauki na studiach humanistycznych.

Klasa Artystyczno-Humanistyczna

Jeśli interesujesz się sztuką, literaturą, lubisz film, teatr, taniec wybierz klasę artystyczno-humanistyczną. Zajęcia szkolne będą wzbogacane warsztatami teatralnymi i tanecznymi.

Język Polski, Historia i Język Francuski

empty-foto-svg

Zrealizujesz swoje zainteresowania i pasje. Nauczysz się świadomego odbioru dzieł kultury i sztuki.

empty-foto

Poznasz taniec i jego różne odmiany, przełamiesz stres przed wystąpieniami scenicznym, będziesz ćwiczył język francuski i zgłebisz historię.

Języka francuskiego zaczynamy uczyć się od podstaw,

Klasa Matematyczno – Informatyczna

Nauka w tej klasie to możliwość rozwoju dla miłośników nowoczesnych technologii informatycznych.

Informatyka, Matematyka i Język Angielski

empty-foto

Szkoła posiada 5 pracowni komputerowych wyposażone w nowoczesne zestawy komputerowe PC oraz sprzęt do robotyki. Uczymy sie od podstaw programowania

W ramach tej klasy będzie realizowany program nauczania, który obejmuje między innymi:programowanie w Python i C++, robotykę i algorytmikę, grafikę komputerową

Klasa Ekonomiczno-Informatyczna

Wybór tej klasy to możliwość rozwoju dla dociekliwych, poszukujących szerokiej wiedzy o współczesnym świecie, zarówno w aspekcie ekonomiczno-gospodarczym, jak i informatycznym.

Matematyka, Geografia i Język Angielski

empty-foto

Realizacja rozszerzonego zakresu programu z geografii i języka angielskiego daje szerokie możliwości w wyborze atrakcyjnych studiów wyższych ekonomicznych lub przyrodniczych.