W dniach od 1 do 3 grudnia, w naszej szkole, odbył się I Turniej w Counter Strike’a. Udział w nim wzięło 12 drużyn. Rozgrywki w kwalifikacjach grupowych, jak i w półfinałach prowadzone były w systemie drabinkowym – BO1. W finale zaś 3 drużyny walczyły przeciwko sobie w formacie BO3.

W turnieju zwyciężyła drużyna  12yoTalent. Zespół złożony był z czterech graczy z III TIp, oraz z jednego zawodnika z II Tip.
Drugą lokatę na podium została drużyna Peppo Gaming. Formacja ta składała się z 5 zawodników z III TGBp.
Trzecią miejsce, zajęła drużyna – ZOMOWCY S.A., którą stanowili gracze, z klasy III Tig.

Najdłuższą rozgrywkę prowadziła drużyny Athiuganoi i 12yoTalents. Było to najdłuższe spotkanie, które trwało 1 godzinę i 20 minut. Po wielu dogrywkach zakończyło się ono rezultatem 25-23, na korzyść zawodników z 12yoTalents. Mecz ten był zacięty i bardzo emocjonujący. Na sali czuć było atmosferę rywalizacji ale jednocześnie dobrej zabawy.

Counter-Strike, jest grą zespołowo-taktyczna. Polega ona na rywalizacji 5 vs 5, na 7 mapach turniejowych. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna, jak i urozmaicona. Każda runda wygląda inaczej. Każdy z zawodników ma swoją rolę w drużynie. Oczywiście w całej grze chodzi o wyeliminowanie przeciwników lub podłożenie bomby w dwóch strefach detonacji. Po podłożeniu ładunku wybuchowego drużyna broniąca ma szansę na rozbrojenie C4 a tym samym zwycięstwo.

W turnieju było wielu utalentowanych zawodników, którzy zasługują na wyróżnienie.

Potężny opór – Gracze fazy grupowej – MVP – Szymon Śmiały

Najlepszym graczem turnieju został zawodnik drużyny Athiuganoi i był nim Jakub Janusz.
Zawodnik ten posiadał najlepszy stosunek eliminacji do śmierci i wynosi on: 1.92

Najlepszym graczem finału został zawodnik drużyny Peppo Gaming, był nim Robert Hessel.  Zawodnik ten posiadał najlepszy stosunek eliminacji do śmierci i wyniósł on: 1.42.

Pomysłodawcą I Turnieju e-spotowego w naszej szkole był Pan Adam Lasota, nauczyciel informatyki. Wraz z nim nad całością turnieju czuwali uczniowie: Jan Niedospiał, Kamil Saczkowski, Kacper Gościniak, Marcin Michalec, Filip Pitra, Jakub Rożdżyński.

Cały turniej był przeprowadzony na zasadach fair-play oraz był wspierany przez Dyrekcję naszej szkoły. Rozgrywki finałowe śledziło bardzo wielu widzów online.

Wszystkich sympatyków zapraszamy na kolejny turniej. Mamy nadzieję, że turniej ten stanie się stałym punktem naszego szkolnego życia.

Relacjonowali dla Was: Jan Niedospiał i Jakub Rożdżyński,