Chłopska gra biznesu

W dniu 26 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyły się szkolne rozgrywki  “Chłopskiej Gry Biznesu”. Ta organizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, akcja edukacyjna już od 10 lat cieszy się dużym powodzeniem wśród młodzieży. W tym roku do gry przystąpiły zespoły utworzone przez uczniów klasy 3 TIP.

W trakcie dwugodzinnego spotkania uczniowie grają w grę planszową, która pozwala w przyjazny i zabawny sposób zrozumieć zasady rządzące ekonomią społeczną. „Przedsiębiorcy” zakładają spółki, produkują towary, wyruszają na wyprawy handlowe, zarabiają pieniądze, a zgromadzony zysk przeznaczają na cele społeczne sponsorując określone dobra publiczne.

Dzięki udziałowi w grze młodzież może doświadczyć tego jak być przedsiębiorcą  i prowadzić interesy. W czerwcu br. odbędą się rozgrywki międzyszkolne.