XLVII LO w KRAKOWIE

Dołącz do nowoczesnej szkoły. Zdobądź wiedzę i umiejętności w ciekawy i atrakcyjny sposób.

Nowo otwarte Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, powstało specjalnie z myślą o Was – Absolwentach krakowskich i podkrakowskich Szkól Podstawowych.

XLVII LO zlokalizowane jest w zabytkowej części najmłodszej dzielnicy naszego miasta na os. Szkolnym 18, w pobliżu urokliwego nowohuckiego zalewu.

Specjalnie dla Was otwieramy 1 września 2023 r. klasy o atrakcyjnych profilach: matematyczno-informatycznym, ekonomiczno-informatycznym, medialnym i artystycznym.

Będziemy otwarci na Wasze sugestie, pomysły i rozwiązania organizacyjne, dzięki czemu będziecie mieć realny wpływ na jakość swojego wykształcenia.

Wspólnie z Waszymi rodzicami, opiekunami i nauczycielami będziemy budować klimat i pozycję naszej nowej szkoły.

 

Społeczność ZSZ 2 czeka na Was z otwartymi ramionami.

Planujemy kształcenie w następujących klasach

Klasa: Matematyczno – Informatyczna

Rozszerzenia

informatyka, matematyka, język angielski

Nauka w tej klasie to możliwość rozwoju dla miłośników nowoczesnych technologii informatycznych. W ramach tej klasy będzie realizowany rozbudowany program nauczania, który obejmuje między innymi:

– programowanie w językach Python i C++,

– obsługa pakietu biurowego,

– grafika komputerowa,

– robotyka (budowa i programowanie)

– algorytmikę

Szkoła posiada 5 pracowni komputerowych wyposażone w nowoczesne zestawy komputerowe PC oraz sprzęt do robotyki.

Realizacja rozszerzonego zakresu programu z matematyki, informatyki i języka angielskiego daje szerokie możliwości w wyborze atrakcyjnych studiów wyższych, szczególnie w kierunkach technicznych i przyrodniczych.

Klasa: Ekonomiczno – Informatyczna

Rozszerzenia

matematyka, geografia, język angielski

Wybór tej klasy to możliwość rozwoju dla dociekliwych, poszukujących szerokiej wiedzy o współczesnym świecie, zarówno w aspekcie ekonomiczno-gospodarczym, jak i informatycznym.

Będziecie mogli rozwijać swoje umiejętności i kompetencje poprzez tworzenie własnych projektów biznesowych.  Będzie także możliwość wykorzystania nowych technologii informatycznych w zarządzaniu biznesowym (e-biznes z zastosowaniem multimedialnych technik informatycznych ) w oparciu o rozszerzony program z matematyki.

 

Dodatkowo realizacja rozszerzonego zakresu programu z geografii i języka angielskiego daje szerokie możliwości w wyborze atrakcyjnych studiów wyższych ekonomicznych lub przyrodniczych.

 

Treści przedmiotu biznes i zarządzanie (zakres rozszerzony) realizowane będą w ramach zajęć fakultatywnych oraz przedmiotów uzupełniających.

Klasa: Artystyczno – Humanistyczna

Rozszerzenia

język polski, historia, język francuski,

Jeśli interesujesz się sztuką, literaturą,  lubisz film, teatr, taniec wybierz klasę artystyczno-humanistyczną. 

Zrealizujesz swoje zainteresowania i pasje. Nauczysz się świadomego odbioru dzieł kultury i sztuki. Zajęcia szkolne będą wzbogacane warsztatami teatralnymi i tanecznymi. 

Przewidujemy możliwość nauki języka łacińskiego jako dodatkowego języka obcego

Klasa: Medialno-Językowa

Rozszerzenia

informatyka, język polski, język angielski

W toku nauki poznasz tajniki dziennikarstwa prasowego, radiowego i internetowego. Dowiesz się jak zarządzać kanałem w mediach społecznościowych. Nauczysz się podstaw grafiki komputerowej i cyfrowej obróbki nagranych lub sfotografowanych materiałów w ten sposób by były atrakcyjne wizualnie dla potencjalnych odbiorców. 

Doskonale przygotujesz się do matury z języka polskiego i angielskiego, co otworzy ci możliwości kontynuowania nauki na studiach humanistycznych.